On-line poradna

Tato poradna je určená pro příslušníky armády, policie, justiční stráže, vězeňské služby, hasičů a záchranných složek. Budeme se snažit, abyste svou odpověď získal/a v pracovní dny nejpozději do 24 hodin od položení dotazu.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

 

 

Krev 3. 3. 2016

Uživatel: Karel, Téma: Poradna pro silové a záchranné složky státu

Dobrý den dnes jsme ošetřovaly jednoho vězně, napích jsem mu kanylu a po cca 5 minutách sanitář udělal z krve z té kanyly glykémii a nakapal jednu kapku na obal na dlouhý set, když jsem pak vše kontaminované krví uklidil přehlídl jsem tu kapku a vzal to rukou bez rukavic a trochu se potřísnil dva prsty celkově asi 8 minut od napíchutí, hned sem to gázou utřel a ruce si vydezinfikoval. Mám toho načteno opravdu moc o přenosu ale čím víc nad tím přemýšlím tím víc mě to hlodá a chci se ujistit: 1)Pokud mám neporušenou kůži, nic se nepřenese ? 2) Pokud mám záděr,říznutí a je na tom strup také se nic nepřenese ? 3))Opravdu rána musí krvácet a infikovanou krev bych do té rány musel vmasírovávat abych se nakazil ? Děkuji

Vězení a HIV 3. 2. 2016

Uživatel: Marek, Téma: Poradna pro silové a záchranné složky státu

Chci se zeptat, je možné, kdybych měl podezření že bych se ve věznici nakazil HIV, že bych si mohl udělat testy na HIV? Slyšel sem jak to tam chodí a kdyby se náhodou běco stalo jestli je možnost se jako vězeň nejak otestovat. Děkuji

nástup k policii 21. 9. 2015

Uživatel: maki, Téma: Poradna pro silové a záchranné složky státu

Dobrý den,děkuji za odpověď zda se při přijetí k policii dělají i testy HIV. Nechci se Vás dotknout, ale víte určitě ,že se testy dělají ? Potřebuji mít jistotu, že to tak opravdu je. Zrovna jsem se díval na diskuzi ohledně zdravotních testů k přijetí u policie a ani jeden z diskutujících si není vědom toho, že by jim brali krev i na HIV.

Nástup k policii 20. 9. 2015

Uživatel: maki, Téma: Poradna pro silové a záchranné složky státu

Dobrý den, nevíte zda při nástupu k policii, provádějí při vstupní zdravotní prohlídce i vyšetření HIV ? Mnohokrát děkuji

Voda s krví mi stříkla do obličeje 13. 5. 2015

Uživatel: Pavel, Téma: Poradna pro silové a záchranné složky státu

Dobrý den, rád bych se zeptal,jak velká pravděpodobnost přenosu je pokud došlo kontaktu kapek krve s vodou tváře a možná i oka. abych přesněji popsal co se stalo. Jako člen jednotky u hasičů jsme přijeli k dopravní nehodě kde došlo k usmrcení. osoba následně ležela na nosítkách (cca 3 hodiny) následně jsme nosítka splachovali vodou od krve kdy došlo k odražení několika kapek vody od nosítek do tváře. nevím zda mohlo dojít i odraženi kapek krve. Ihned jsem si tvář otřel čistou látkou bez známek krve. je možnost nakaženi po tomto případném kontaktu? Případně zda nevíte, zda se u usmrcených osob a následné pitvě dělají také testy na přenosné choroby. Děkuji za odpověď.

otresna Bulovka 25. 3. 2015

Uživatel: nepovim, Téma: Poradna pro silové a záchranné složky státu

Existuje jine zarizeni specializovane na hiv nez otresna bulovka kde je pacient az na poslednim miste?

Aktuální počet dotazů v databázi: 6

CSAP nove logo
Obrázek č. 6
Obrázek č. 69

Nabízíme pomoc právníka

Obrázek č. 2

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

prevence

Podpořte nás darem

Poradenská telefonní linka HIV a práce

Na lince 800 550 540 poskytujeme základní odpovědi zaměstnavatelům a zaměstnancům na dotazy týkající se nedorozumění a mýtů z oblasti HIV. Naším cílem je podpořit bezproblémové zaměstnávání HIV pozitivních osob a odstranit bariéry, které jim brání v nalezení nebo udržení zaměstnání.

Obrázek č. 3

Využijte konzultanta

Jste-li HIV pozitivní a nedaří se vám sehnat zaměstnání (a to nejen z důvodu diskriminace) kontaktujte konzultanta pro zařazení na trh práce. Konzultant se vám pokusí práci zprostředkovat přes spolupracující agentury nebo vám na osobní schůzce (e-mailem, telefonem) poradí, kam se obrátit.

Podpora naší činnosti formou DMS

Obrázek č. 5

Odešlete SMS ve tvaru:
DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777

Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.

Informace o trvalé podpoře zde .

Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Mezinárodní tematická síť pro výměnu zkušenosti zaměstnávaní HIV pozitivních osob s důrazem na eliminaci diskriminace osob ve služebním poměru CZ.1.04/5.1.01/77.00424.
Projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.